درباره ما

مقدمه

ارتباط بین تجارت و تکنولوژی دیر زمانی است که وجود داشته و ادامه دارد. در واقع, یک پیشرفت تکنیکی باعث رونق تجارت شد و آن هم ساخت کشتی بود.در حدود 2000 سال قبل از میلاد, فینیقیان تکنیک ساخت کشتی را بکار بردند تا از دریا بگذرند و به سرزمین های دور دست یابند. با این پیشرفت, برای اولین بار مرزهای جغرافیایی برای تجارت باز شد و تجارت با سرزمین های دیگر آغاز گردید.

یکی از محبوبترین امور در دنیای وب خریداینترنتی است . شما میتوانید در هر زمان و مکاني اینکار را انجام دهيد. تجارت الکترونیک به شکل کنونی در سال 1991 محقق شد. درواقع تجارت الکترونیک برای آسان سازی معاملات اقتصادی به صورت الکترونیک تعریف شد . استفاده از این فناوری مانند Electronic Data Interchange (EDI )تبادل الکترونیکی اطلاعات وElectronic Funds TRANSFER (EFT)  انتقال الکترونیکی سرمایه، که هر دو در اواخر 1970 معرفی شده اند و به شرکتها و سازمان ها اجازه ارسال اسناد الکترونیکی را داد و يا اجازه تجارت کردن با ارسال اسناد تجاری مثل سفارشهای خرید یا فاکتورها را به صورت الکترونیکی، می دهد. رشد و پذیرش کارت اعتباری ،(ATM ) Automated teller machine  ماشین تحویلدار خودکار و تلفن بانک در دهه 1980 باعث فرم گیری تجارت الکترونیک شد .. در 1990 ، Tim Bermers-lee مرورگر وب جهان گسترده را اختراغ کرد و شبکه ارتباطی آکادمیک را به سیستم ارتباطی هرروز و برای هر شخص در جهان وسیع دگرگون ساخت که اینترنت یا www خوانده می شود. اگر چه اینترنت محبوبیت جهانی گسترده ای در حدود 1994 با استفاده از مرورگر وب Mosaic پیدا کرده بود ، معرفی پروتکلهای امنیتی و DSL  (اشتراک خط دیجیتال) که اجازه ارتباط مستمر  با اینترنت می داد حدود 5 سال طول کشید. البته بحرانهاي مالي در سال 2000 باعث بازبینی قوانین و افزایش مزایا و امکانات تجارت الکترونیک شده  و تا انتهای سال 2000، خیلی از شرکتهای تجاری امریکایی و اروپایی سرویس هایشان را از طریق اینترنت ارایه دادند .از آن موقع مردم به کلمه ای به عنوان تجارت الکترونیک با توانایی خرید کالاهای گوناگون از طریق اینترنت با استفاده از پروتکل های امنیتی و سرویس های پرداخت الکترونیکی که در آن مشارکت کردند، آشنا شدند . واز این زمان رقابت شدید بین شرکت ها و سازمانها شدت گرفت و با گذشت زمان هم این رقابت شديدتر شده است . جالب این که تا پایان سال 2001 بیش از 220 ميليارد دلار معاملات مالی توسط صدها سایت تجاری بر روی اینترنت انجام پذیرفته است و در همین سال مدل تجارت الکترونیک B2B دارای در حدود 700 میلیارد تراکنش بود . و در سال 2007 سهم تجارت الکترونیک در خرده فروشی کل دنیا 3.4 % بوده است که آنرا در سال 2010 ، 5.1 % اعلام نمودند که این آمار رشد سریع این شیوه تجارت کردن را می رساند .

تجارت الکترونیکی را می‌توان انجام هرگونه امور تجاری بصورت آنلاین و ازطریق اینترنت بیان کرد . این تکنیک در سالهای اخیر رشد بسیاری داشته‌است و پیش‌بینی می‌شود بیش از این نیز رشد کند . تجارت الکترونیکی به هرگونه معامله‌ای گفته می‌شود که در آن خرید و فروش کالا و یا خدمات از طریق اینترنت صورت پذیرد و به واردات و یا صادرات کالا ویا خدمات منتهی می‌شود . تجارت الکترونیکی معمولاً کاربرد وسیع تری دارد، یعنی نه تنها شامل خرید و فروش از طریق اینترنت است بلکه سایر جنبه‌های فعالیت تجاری، مانند خریداری، صورت بردار ی از کالاها، مدیریت تولید و تهیه و توزیع و جابه‌جایی کالاها و همچنین خدمات پس از فروش را در بر می‌گیرد . البته مفهوم گسترده‌تر تجارت الکترونیک کسب و کار الکترونیک می‌باشد .

 

جایگاه تجارت الکترونیک در کشورهای جهان

در مدت کوتاهی که از آغاز عمر تجارت الکترونیک در جهان معاصر می‌گذرد، این فعالیت رشد بی سابقه‌ای را در کشورهای پیشرفته داشته‌است و پیش بینی می‌شود در آینده نزدیک با سرعت شگفت انگیزی در سطح جهان توسعه یابد. بر اساس آمار محاسبه شده موسسات معتبر اقتصادی نیز پیش بینی شده‌است که گستره این فعالیت تا سال ۲۰۱۰ به طور متوسط ۵۴ الی ۷۱ درصد رشد خواهد کرد که نشان دهنده شتاب دار بودن حرکت آن است.

تجارت الکترونیک در ایران بسیار نوپا و در مراحل اولیه است . اما اهمیت فناوری اطلاعات باعث شده تا تدوین و اجرای قوانین و لوایح مورد نیاز در این عرصه همواره مد نظر مسئولان باشد . اما به‌نظر می‌رسد با وجود برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی متعدد هنوز میزان آگاهی افراد و تجار کشور از نحوه استفاده از امکانات موجود برای تجارت الکترونیک کم است . از سوی دیگر نبود شناخت از میزان امنیت موجود در شبکه داخلی و جهانی باعث شده است که اطمینان لازم وجود نداشته باشد .

 

درباره ما

تخصص و تجربه 20 ساله ما در فروش رايانه و نوت بوك و همچنين موبايل در سال هاي اخير ، ما را  بر آن داشت تا با ورود به دنياي مجازي پنجره اي  جديد به بازارهاي  جديد

باز كنيم .شلوغي شهرها ،ترافيك ،تردد همراه با مشكل در سطح شهر ،گرما و سرما ،برف و باران ،عدم اعتماد به كيفيت اجناس و مهمتر از همه پاسخگو بودن ،همه و  همه  دلايلي است كه ما را بر آن داشت تا دستي بر آتش بريم و تنها دلگرميم به راهنمايي‌هاو همراهي شما.

 

 

                                                                                               

مدير سايت و صاحب امتياز دامنه            : سيد سعيد نقوي

                                    شماره تماس بخش فني و بخش فروش  : 66709900- 021

                                    شماره فكس                                     :  66715826- 021

                                    آدرس ايميل                                       :Info[at]Alaedincenter[.]Com  

                                    آدرس : تهران – خيابان جمهوري اسلامي - مجتمع تجاري علاءالدين

            طبقه دوم – شماره 209